Tectyl

Produkty Tectyl jsou vyráběné společností Valvoline a jedná se o špičkové „pomocníky“ v boji proti korozi. Ochranné prostředky Tectyl se vyznačují silnou přilnavostí ke kovovým povrchům a díky tomu se používají na konzervaci materiálů jako antikorozní látka. Jsou velmi účinné i při zastavení již probíhající koroze. Produkty Tectyl lze využít jak ve vnitřních, tak i ve venkovních prostorách pro krátkodobou i dlouhodobou ochranu. Díky těmto vlastnostem vznikla široká škála multifunkčních výrobků Tectyl pro použití v domácnosti, v automobilovém průmyslu, pro dopravní prostředky, průmyslovou výrobu, transport strojních komponentů, náhradních dílů atd. Tyto vysoce kvalitní antikorozní produkty jsou schopny ochránit ošetřené povrchy v extrémních podmínkách, a to jak z pohledu působení chemických látek a vlhkosti tak i povrchy exponované mechanicky. Jsou vyvinuty, aby chránily kovové povrchy před vlivem vlhka, soli i silných žíravin.

Produkty Tectyl se dodávají ve velké škále balení, od sprejů přes různé objemy až po 200litrové sudy. Dále se jednotlivé produkty vyznačují různým složením od tenké a průhledné krycí vrstvy a vosku pro těžké podmínky, až po černé bituminózní produkty – dle druhu se buď nanáší jako nátěr, stříkají se nebo se jednotlivé součástky namáčejí. S velkým úspěchem byly tyto antikorozní materiály použity při ochraně komponentů a náhradních dílů pro automobily Tatra Týmu Bonver Dakar v Jihoamerických podmínkách.

Více než 75 let volí zákazníci na celém světě značku Tectyl díky novátorským řešením, kvalitě a zkušenostem, díky čemu se produkty řady Tectyl stávají přední značkou v ochraně před rzí.