Valvoline

Společnost Valvoline byla založena v roce 1866 a řadí se dnes ve svém oboru do světové špičky. Právem si tato značka vydobyla obrovský úspěch a miliony zákazníků po celé planetě. Úspěch značky je doprovázen téměř 150 lety úspěchu a má více než stoletou tradici, díky které se dnes řadí na přední místa výrobců produktů vyznačujících se kvalitou. Důkazem kvality produktů Valvoline jsou právě miliony věrných zákazníků po celém světě.

Zakladatelem značky Valvoline se stal americký lékař dr. John Ellis, který v roce 1866 vyvinul olej, jež účinně fungoval za vysokých teplot a projevil se jako obzvláště vhodný pro parní pohony oné doby. O několik let později dr. Ellis zaregistroval název „Valvoline“. Jednalo se o první ochrannou značku v začínajícím ropném průmyslu.

Dnes pod značkou Valvoline nenajdeme pouze kvalitní motorové oleje, ale množství dalších kvalitních produktů včetně výrobků k údržbě vzhledu vozidla. Valvoline nabízí širokou škálu vysoce kvalitních produktů – motorové oleje, převodové a rozvodové oleje, hydraulické oleje, chladící kapaliny, produkty k péči o motor, automobilová údržbářská maziva, tuky, automobilové čistící prostředky, produkty pro údržbu vzhledu vozidla a spoustu dalších. Nabízíme špičkové výrobky pro všechny druhy vozidel, počínaje motocykly a osobními vozy až po nákladní vozy a stacionární průmyslové stroje.

Mateřská společnost značky Valvoline ASHLAND provozuje celosvětovou síť laboratoří, ve kterých neustále vyvíjí a testuje produkty Valvoline. Tímto novátorským přístupem dává značka Valvoline uživatelům jistotu, že jejich vozidla a stroje budou podávat nejlepší výkony.